Приємна новина

Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ів Meлі (Yves Mély) став лауреатом найпрестижнішої міжнародної нагороди Грегоріо Вебера (Gregorio Weber Award) за видатні досягнення в галузі теорії і практики флуоресцентної спектроскопії, про що було оголошено на щорічних зборах біофізичного товариства в Новому Орлеані, штат Луїзіана.

Ів Meлі є професором факультету фармації Університету м. Страсбург. Він захистив докторську дисертацію в галузі біофізики в університеті Луї Пастера в Страсбурзі в 1988 році. Після стажування за підтримки стипендій фон Гумбольдта в інституті біофізики Макса Планка у Франкфурті з 1998 р. він працює професором біофізики факультету фармації, з 1999 року він очолює наукову групу "Біофотоніки молекулярних і клітинних взаємодій". У 2009 році він був призначений директором лабораторії біофотоніки і фармакології, UMR 7213 CNRS.
Професор Meлі є автором понад 270 публікацій. Його наукові інтереси зосереджені на розробці і застосуванню флуоресцентних методів та високочутливих флуоресцентних зондів у дослідженні мембран, білків і нуклеїнових кислот, у вивченні молекулярних механізмів у клітинах з метою, зокрема, розробки ефективних ліків проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ-1). В цьому напрямку він плідно співпрацює з науковими групами професорів хімічного факультету КНУ В.Пивоваренка і О.Запорожець. З 2011 р. професор Meлі є постійним головою комітету міжнародної конференції з флуоресцентної спектроскопії, він є засновником і головним редактором міжнародного журналу Methods and Application in Fluorescence. Він є членом Французької Національного комітету наукових досліджень та Національного комітету університетів.
Щиро вітаємо професора Іва Мелі із заслуженою нагородою!